Fit Together - Fittogether.com.tr
Şirketinize Özel Olarak Tasarlanan Kurumsal Sağlık Projeleri

Günümüzün modern iş hayatının yoğun temposu kişilerin sağlıklı beslenme düzeni kurmalarını zorlaştırıyor. Yoğun mesai saatleri, trafikte geçirilen zamanların her geçen gün artması ve  stress çalışanları daha fazla abur cubur tüketmeye yönlendiriyor. Özellikle Y nesli, ihtiyacı olan kaloriden fazlasını tüketirken,  vitamin, mineral ve protein açısından vücudunun ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamıyor.

Sebze ve meyve tüketimindeki düşüklüğe ek olarak, günümüz koşullarında yetiştirilen meyve ve sebzelerin besleyici değerlerinin giderek daha da azalması, kişilerin beslenmesinde bazı problemlere yol açıyor.  Örneğin demir eksikliği olan çalışanlar gün içinde fiziksel olarak kendilerini daha yorgun hissediyor ve zihinsel olarak konsantre olma konusunda zorlanıyor. Çalışanların kendini yorgun hissetmesi, konsantrasyon problemleri, çalışanların verimini düşürüyor ve bu verim düşüklükleri şirket verimlilik oranlarını negatif yönde etkiliyor.

 

Çalışanlar gittikçe “bakar ve seyreder” konumuna doğru yol alıyor.  Sabahleyin bilgisayarın karşışına geçen çalışan, akşama kadar bilgisayar ekranına bakıyor. Akşam yemeğini yedikten sonra  televizyon karşısında seyreder konuma geçiyor. Oysa insan vücudu daha aktif bir hayata göre tasarlanmıştır. Şirket çalışanlarının düşük bir yüzdesi düzenli olarak spor yapmaktadır. Bu pasif hayatın hem fiziksel, hem zihinsel, hem de ruhsal problemleri getirmesi kaçınılmazdır.

 

Teknolojinin gelişmesi ile artan iletişim olanaklarınn kişileri birbirine daha da yakınlaştırması gerekirken, tam tersine, insanlar her geçen gün  daha izole ve yalnız hissediyor. Bu yalnız ve izole hissetme  durumu kendilerini daha mutsuz hissetmelerine ve depresyonun artmasına yol açıyor. Duyguların bulaşıcı olması sebebi ile kendini daha mutsuz hisseden çalışanlar çevrelerindeki diğer insanlara da mutsuzluk bulaştırıyor. Çalışanlardaki mutsuzluk, müşterilere verilen hizmet kalitesini olumsuz yönde etkiliyerek uzun vadede şirketin karlılığının düşmesine sebep oluyor.

 

Fit Together uzmanları, şirketinizin mevcut durumunu analiz ederek, şirketin öncelikli problemlerini belirler. Problemlerin belirlenmesi sonrasında sağlıklı beslenme  alışkanlıkları kazanmak hedefleniyor ise Fit Together beslenme uzmanları sağlıklı beslenmeye yönelik seminerler,  eğitimler organize ediyor. İhtiyacı olan çalışanlara birebir beslenme danışmanlığı hizmeti sunuyor. 

Şirketin öncelikli hedefi daha aktif bir yaşamı motive etmek ise, spor eğitmenleri  eşliğinde çeşitli spor grupları, koşu grupları, yoga, pilates, zumba dersleri organize ederek çalışanların daha aktif olmaları sağlanıyor.

Eğer şirketteki öncelikli problem olarak;  çalışanların kendilerini izole olmuş ve şirketle bağlantılarının zayıflamış olduğu tespit edilirse, çalışanlar beslenme atölyesi çalışmalarına dahil olarak, , haftasonu grup olarak doğa yürüyüşlerine, tarih kültür yürüyüşlerine katılarak,  grup olarak sağlıklı bir yaşam yolculuğuna çıkarak daha aktif, daha anlamlı  bir hayatı grup olarak gerçekleştirmeyi deneyimliyorlar.

Şirket çalışanlarının ruhsal olarak kendilerini daha iyi hissetmeleri ana amaç ise, çalışanların şirketin sosyal sorumluluk projelerinin bir parçası olması sağlanıyor.  Şirketin sosyal sorumluluk projeleri ile kurumsal sağlık projeleri arasında bağlantı kurularak, hem sosyal sorumluluk projelerinin etkinliği arttırılıyor, hem de çalışanlar ile şirket arasındaki bağın güçlenmesi sağlanıyor.

 

Siz de şirketinize özel olarak tasarlanan kurumsal sağlık projeleri ile ilgili bilgi almak için Fit Together ile temasa geçebilirsiniz.