Fit Together - Fittogether.com.tr
Engin Şakarer, Arçelik, Kalite Direktörü

Merhaba,

Kendi kendime yiyeceklerimi kısarak zayıflamaya çalışıyordum. Özellikle de yüzüm çökmesin ama belim incelsin göbeğim küçülsün istiyordum. Haftada 3-4 gün de spor yapıyordum. Başarılı olamıyordum. 93 kg dan 87 ye ineyim istiyordum ama 88 in altını göremiyordum.

Fit Together ile hem çok yiyor hem de zayıflıyor oldum. Söylediklerini harfiyen uygulayınca kilo vermeye, zayıflamaya, yağ yakmaya ve kas almaya başladım. Sonra spor artmaya başladı. Derken 10 000 metre koşusu için Runtalya’ya katılmaya karar verdim. Önce hedefim bitirmekti. Derken 66 dakikaları, 9km/h ortalamaları görmeye başladım. Haftada 2-3 defa 10 000 m koşuyorum, koşabiliyorum. Şu anda da 82 kg oldum.

Verilen program bana çok uydu. Çünkü  hiç aç kalmıyorum hatta bana göre fazla bile yiyorum. Ara öğünleri örneğin 2 kayısı ve 10 bademi kâğıt peçeteye sarıp rahatlıkla cebimde taşıyorum. Ayrıca yanımda her zaman aktiva yoğurt buluyor. İş yerinde, evde, seyahatlerde rahatlıkla bakkallardan alıp arabamda bulunduruyorum. Aç kalmamaya dikkat etmek kolay alıştığım bir uygulama oldu, seyahatlerde de uyabiliyorum. Aralarda alkol aldığım, pasta veya bol yemek yediğim öğünler de oluyor. Sadece sık değil.

Bu arada karşılaştığım en büyük zorluk etrafımdan pek destek görmemem oldu. Kilo ile ilgili olarak zaten zayıf olduğum, göbeğimin normal olduğu, kilo ile boyun aynı olmasının normal olduğu ( 190 cm ve 93 kg gibi ) şeklinde söylemlerle karşılaştım. Spor ile ilgili olarak da gereksiz olduğu, bu yaştan sonra zararlı olduğu, sakatlanacağım, kalbimde problem olacağı gibi benzer söylemlerle desteklenmedim.

Fakat bendeki kilo ve spor anlamında gelişmeyi gören bazı arkadaşlarım benim yeme alışkanlığım ve spor programımın aynısını uygulamaya başladılar.

Ben mutluyum.