Fit Together - Fittogether.com.tr
BAŞARI HİKAYELERİ : Esin Sarıca Can, TBank Kredi Tahsis Bölümü Müdürü

Kilo verme, dönem dönem nükseden, herkesten farklı olarak yazın karar verip, kışın kilo verme yolunda çabalarla geçen bir yolculuk benim için. Bu sefer de öyle oldu.

Benim kilo ile ilgili sıkıntım hamilelik sonrası başladı. Çünkü kilom 72 ye gelip oturmuştu. Ne yapsam ne etsem, düşmüyor dönüp dolaşıp 72 de kalıyordu.
Dedim ki; yememe dikkat ediyorum zaten, sorun spor yapmamakta, en iyisi spora başlayayım; Böylece pilatese başladım.
Hiç inkar edemem, çok yararını gördüm, vücudum sıkılaştı, giydiklerim daha bir yakışır oldu, ama kilo yine 72 yine 72..
Sonra daha aktif spor yaptım, ciddi kalori yakıyorum, vücut sıkı ama kiloda yine değişen birşey yok!

Bu arada kiloma takmamın nedeni de şu, bu spor sevdası uzun soluklu gitmezse, hiç olmazsa kilom azalmış olsun düşüncesi.

İşte o zaman beslenme biçimimin bir uzmanca gözden geçirilmesi gerektiğine ikna oldum. Tam da o sırada Fit Together ile tanıştım. Bir arkadaşımın önerisi ile, ki kendisi de 10 kilo vermişti, seanslara başladık.
Ayrı bir yere gitmiyor olmam, bir de yol derdi olmaması, seansların işyerinde olması ayrı bir mutluluk tabi!

Uzatmayayım; Tatlı tatlı, çok üzmeden çok yormadan, doğru beslenmenin nasıl olduğunu öğrettiler bana. Çok temel formüller verdiler, onları hayata geçirmeme yardım ederek, kilo verme sürecini çok güzel yönettiler ve nasıl beslenilir öğrettiler.
Her hafta görüştük, hatalarımı, doğru bildiğim yanlışları düzelttiler. Her hafta tartıp, ne kadar yağdan ne kadar kastan vermişim görerek, beslenmemi düzenlediler.

Neredeyse hepsi yağdan, 5 kilo verdim. 72 kilodan 67 kiloya indim.. 15 yıldır 42 beden olan ölçüm, artık 40 beden. Aktif sporun etkisini tabi ki yadsımıyorum, ancak beslenme şeklimi düzenlemeseydim bu kiloya inemezdim.

Şu an diyet yapmıyorum, 2 aydır 67 kiloyu koruyorum, sadece beslenmeye dair öğrendiğim temel kuralları uyguluyorum. Biraz fazla kaçırırısam ertesi gün ne yapacağımı biliyorum.
Hem sağlıklı besleniyorum, hem kilo almıyorum.