Fit Together - Fittogether.com.tr
Zulal Öztürk Kaya, Sinem Mert , SİF İŞ MAKİNALARI, İnsan Kaynakları Direktörü ve Uzmanı

Bizler İnsan Kaynakları profesyonelleri olarak biliyoruz ki en değerli kaynağımız çalışanlarımız. Bu noktada 2013 yılı İnsan Kaynakları hedeflerimizle bağlantılı olarak “Gücümüz Sağlığınız” mottosundan yola çıktık ve Fit Together  ile ortaklaşa bir Kurumsal Sağlık Programı başlattık 19 Şubat’ta başlayan bu programda bugüne kadar 6 farklı konuda seminerler verildi:

  • Sağlıklı Beslenmeye Giriş ve Menü Planlaması Semineri,
  •  Diyabet ve Beslenme Semineri,
  • Popüler Diyetler Semineri,
  • Mutluluğun Sırları Semineri,
  • Çocuklarda Beslenme Semineri,
  • Ramazanda Beslenme Semineri,

8 seans detaylı vücut ölçüm analizi ve 1 doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Hedefimiz çalışanlarımızın sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda daha da bilinçlenmelerini sağlamak ve bu farkındalık ile daha kaliteli bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmaktı.

Yaklaşık 8 çalışanımız özel bir grup oluşturarak bire bir sağlıklı beslenme desteği aldılar. Akıllı telefon aplikasyonlarının  online uygulama üzerinden haftalık hedefler ile yürüyüşler gerçekleştirdiler, hafta boyunca öğünlerini not aldılar ve diyetisyen eşliğinde değerlendirdiler. Güzel sonuçlar elde ettik

*Toplantı ve eğitimlerimizde de kuruyemiş ve meyve sunumu gerçekleştiriyoruz.

 Bu programı önümüzdeki dönemde “Harekete Geç” söylemiyle fiziksel aktivitenin hayatımızdaki yerini arttırmak istiyoruz. Ayrıca çeşitli doğa-gezi aktiviteleri ve farklı seminerler ile destekleyerek devamlılığı sağlamayı planlıyoruz.