Danışanlarımız ne diyor?


 • Recep Coplugil
  Fit Together tarafından STFA çalışanları için düzenlenen "Korunmaya Muhtaç Çocuklar İçin Yürüyoruz" projesinde 5 haftada 555 km yürüyerek birinci oldum. Toplamda 47 STFA çalışanı bu projeye destek verdi. Bolluca Çocuk Köyü'ndeki 250 koruncuktan 14'üne benim adıma bağışta bulunuldu. Bacağımın kırılmasından tam 1 yıl sonra böylesine anlamlı bir sosyal projeye destek olabilmek gerçekten Allah'ın lütfu. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum. Ülkemizdeki diğer büyük şirketlerinde Fit Together ile temasa geçerek sosyal sorumluluk projelerine çalışanlarını ortak etmesinin, çalışanların fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığına olumlu etkilerinin yanısıra, motivasyonun artmasına ve işveren markasına da katkısının olacağını düşünüyorum.
  Recep Coplugil
  STFA - Kontrol Amiri
 • Oğuz Kaan Şenol
  Fit Together ile olan yolculukta öncelikle hedef belirledim. Sağlıklı yaşamak, fit olmak ve 85 kg'dan 77 kg’a %10 hafiflemekti hedefim. İnsanın hedefi olunca gerisi geliyor. 2 haftada bir tartıya çıkmak ve aynanın size tutulması insanı motive ediyor. %80 programa uyduğumu zannettiğim hafta, 5 lahmacun ve bir pide yemiştim hep beraber gülmüştük.Her randevuda yemek listeleri , yemek zevkime göre revize edildi ve yenilendi.Böylece monotonluktan kurtuldum. Daha sıkı uyabilsem herhalde süreci yarı yarıya kısaltabilirdim ancak hızlı olmaktansa yavaş olmayı tercih ettim ayrıca gezmeyi ve yemeği de çok sevdiğim için boğazımı çok tutamadım. Profesyonel bir spor aleti (stepper) almaya biraz geç karar verdim. Masa tenisi alarak evde çocuğumla spor yapmaya başladım.
  Oğuz Kaan Şenol
  Arçelik - Üretim Planlama Uzmanı
 • Engin Şakarer
  Merhaba, Kendi kendime yiyeceklerimi kısarak zayıflamaya çalışıyordum. Özellikle de yüzüm çökmesin ama belim incelsin göbeğim küçülsün istiyordum. Haftada 3-4 gün de spor yapıyordum. Başarılı olamıyordum. 93 kg dan 87 ye ineyim istiyordum ama 88 in altını göremiyordum. Fit Together ile hem çok yiyor hem de zayıflıyor oldum. Söylediklerini harfiyen uygulayınca kilo vermeye, zayıflamaya, yağ yakmaya ve kas almaya başladım. Sonra spor artmaya başladı. Derken 10 000 metre koşusu için Runtalya’ya katılmaya karar verdim. Önce hedefim bitirmekti. Derken 66 dakikaları, 9km/h ortalamaları görmeye başladım. Haftada 2-3 defa 10 000 m koşuyorum, koşabiliyorum. Şu anda da 82 kg oldum. Verilen program bana çok uydu. Çünkü  hiç aç kalmıyorum hatta bana göre fazla bile yiyorum. Ara öğünleri örneğin 2 kayısı ve 10 bademi kâğıt peçeteye sarıp rahatlıkla cebimde taşıyorum. Ayrıca yanımda her zaman aktiva yoğurt buluyor. İş yerinde, evde, seyahatlerde rahatlıkla bakkallardan alıp arabamda bulunduruyorum. Aç kalmamaya dikkat etmek kolay alıştığım bir uygulama oldu, seyahatlerde de uyabiliyorum. Aralarda alkol aldığım, pasta veya bol yemek yediğim öğünler de oluyor. Sadece sık değil. Bu arada karşılaştığım en büyük zorluk etrafımdan pek destek görmemem oldu. Kilo ile ilgili olarak zaten zayıf olduğum, göbeğimin normal olduğu, kilo ile boyun aynı olmasının normal olduğu ( 190 cm ve 93 kg gibi ) şeklinde söylemlerle karşılaştım. Spor ile ilgili olarak da gereksiz olduğu, bu yaştan sonra zararlı olduğu, sakatlanacağım, kalbimde problem olacağı gibi benzer söylemlerle desteklenmedim. Fakat bendeki kilo ve spor anlamında gelişmeyi gören bazı arkadaşlarım benim yeme alışkanlığım ve spor programımın aynısını uygulamaya başladılar. Ben mutluyum.
  Engin Şakarer
  Arçelik - Kalite Direktörü
 • Ali Türkmen
  Kendim için bir şey yaptım. İsterseniz siz de yapabilirsiniz! Hayatın hızlı ve stresli bir ortamda yaşandığı İstanbul’a geleli 25 yıl olmuştu. 59 kilo ile işe başlamış ve 2013 yılının Mart ayı başlarında 80 kiloyu zorlar hale gelmiş, ikişer üçer basamak sekerek inip çıktığım şirket merdiven basamaklarından artık asansöre kaçar hale gelmiştim.  İkinci kat basamakları benim için artık dağa çıkmak gibiydi. Tam bu günlerde sağlıklı beslenme üzerine bir sunuş duyurusu yapıldı. Tam da ihtiyacım olan bu konu ile ilgili sunuşu izledim. Şirket koşullarında yüksek bir katılımın yapıldığı sunuş sayesinde Fit Together ekibi ile tanışmış oldum. Sunuş esnasında çok sayıda arkadaşımızın değişik yöntemler ile diyet yaptığını öğrenmiş oldum. Sahnede yer alan iki bayan anlatımları ile konularına hakim olduklarını çok açık şekilde ortaya koydular. Çekilmek istendikleri tartışma ortamına girmeden bize sadece sağlıklı beslenme konusunda destek olacaklarını ve neticede doğal olarak fazla kilolardan kurtulacağımız mesajını net olarak ortaya koymayı başardılar. 2 Nisan 2013 tarihinde kendim için bir şey yapma kararını verdim. Vücut analizimin yapılması için Fit Together  mail adresine talebimi ilettim. 3 Nisan 2013 vücut analizim yapıldı. Daha sonra ötelediğim tıbbi sağlık testlerimi yaptırarak Fit Together ile yol arkadaşlığına başladım. Zaman içinde kendim için çok doğru bir karar verdiğimi daha net olarak gördüm. Kasım 2013 döneminde 72 kiloya inmiş, henüz eksiklerim olmakla birlikte nasıl beslenmem gerektiği konusunda önemli bir yol almıştım. Kendimi daha sağlıklı hissediyor olmanın hazzını tarif etmek zor. Siz de kendiniz için iyi bir karar verebilirsiniz. Doğal gıdalara ulaşmanın her geçen gün zorlaştığı yaşam şartlarında, sağlıklı beslenmeyi başarmak için Fit Together’ dan destek alabilirsiniz. Bu yolculuk başlangıçta hiç de kolay değil. Yılların alışkanlıklarını bırakmak, doğru bildiklerimizin bazılarının yanlış olduğunu öğrenmek ve bunu bünyemize kabul ettirmede dirençle karşılaşmak çok doğal. Kendinizi görüşmelerde ne kadar açık ifade ederseniz bu dirençleri yenmeniz o kadar kolaylaşıyor. Başarı için kendinize zaman tanıyın. Sizi düşünen birileri tarafından takip edildiğiniz düşüncesi güzel bir motivasyon. Bu nedenle kendinizi yarı yolda bırakmayın. Unutmayın vereceğiniz karar geleceğiniz ile ilgili. Ele ayağa düşmeden şeklinde tarif edilen bir yaşlılık dönemi için fırsatınızı değerlendirin. İçten teşekkürlerimle,
  Ali Türkmen
  Arçelik - Satış Muhasebe Sorumlusu
 • Fatma Özlem Bircan
  Bana Göre Kendimce Bir Başarı öyküsü, Umutsuzca başladığım diyet maceram, Fit Together ile  17/10/2011 tarihinde şirketimizde yapmış olduğu sağlıklı beslenme programı sayesinde tanıştım. Daha önceleri defalarca tek başıma denediğim onlarca diyet sonrası, 2 kilo verip 5 kilo alma süreçleri açıkçası ümidimi fazlası ile kırmıştı. İlk görüşmemizde de kendisine benim kilo vermemim pek mümkün olmadığını pek çok diyetisyene gitmeme rağmen başarılı olamadığımı bu programa da sadece denemek için katıldığımı söylemiştim. Ölçü ve tartı işlemlerinden sonra bana göre bir liste hazırlandı ve bu listeye sadece 2 hafta yani bir sonraki görüşmemize kadar uymam için ikna edilip benden söz istedi. Söz verdiğim için 2 hafta diyeti uyguladım, 2 haftanın sonunda tartıda 2,5 kilo verdiğimde çok mutlu olmuştum. Sonraki iki hafta sonunda randevuma gittiğimde 2 kg. daha vermiş olduğumu görmek ve aldığım pozitif elektrikle her şey daha da kolaylaşmıştı. Yavaş yavaş bu işi yapabileceğimi düşünmeye başlamıştım.Bugüne kadar toplam 20 kilo verdim. Programımız henüz bitmedi. Bu süreçte tatlı dili, güler yüzü ve en önemlisi psikolojik desteği için Fit Together ekibine  çok çok teşekkür ediyorum.Kendilerini çok sevmiş olmamdan dolayı mahçup olmamam gerektiğini düşündüğümden önerilerine(arada küçük kaçamaklar yapsam da) uymaya çalıştım. Bu programın bana katkısı sadece kilo vermek olmadı özgüvenim yeniden oluştu. Kendimi artık daha çok beğeniyor ve taktir ediyorum. Herşeyden önemlisi çok daha sağlıklıyım. İyi ki varsınız, Teşekkürler
  Fatma Özlem Bircan
  Avivasa - Müşteri Temsilcisi
 • İnanç Güney
  Yaklaşık 9 ay boyunca Fit Together ekibinden destek aldım. Hedeflediğim kiloya ulaşmamda en büyük etmenin Fit Together  ekibi tarafından salt bir diyet programı önerilmesinden ziyade, var olan beslenme alışkanlığının kişinin kendi tercihleriyle birlikte iyileştirilmesi ve bunun kişinin var olan hayat tarzına entegre edilmeye çalışılması olmuştur. Bu sayede hedefime; zamana yayarak ve kalıcı olarak ulaştığımı düşünüyorum. Katkılarından ve yaşam tarzımda sağlıklı yaşam konusunda kalıcı bir etki bıraktığından dolayı Fit Together ekibine teşekkürlerimi sunarım.
  İnanç Güney
  Hewlett-Packard - Kurumsal Servisler Teknoloji Danışmanı
 • Büşra Usta
  Merhaba  ben hünüz 21 yaşında hayata yeni adım atmış bir gencim. Aslında gerçekten genç olduğumun tadını FitTogether hayatıma girince anladım. Genç olmak fast-food yiyip cips-kola ikilisiyle yaşayıp, şerbetli tatlılar keyif sürmek değilmiş. Insülin direncimin olduğu gün  FitTogether ile yaşamaya başladım. Güne sıkı bir kahvaltı ile enerjik başlayıp gün içerisinde almam gereken proteini vitamini  alarak ve tabii ki her istediğimi kontrollü yiyerek spor eşliğinde sağlıklı olmak neymiş öğrendim. FitTogether ile nefes almayı öğrendim. Eğer bana sunulan klişeleştirilmiş “ kibrit kutusu kadar peynir…” ile başlayan bir cümle olsaydı şuan hala fast-food yiyordum. Ama Fit Together diyetisyeni Selen hanım bana sağlıklı yaşamın anahtarını verdi. Açtığım kapıysa beni inanılmaz mutlu etti. Biz diyet kelimesinin D’ sini bile hiç ağzımıza almadık. Çünkü yolumuz sağlıklı yaşamaktan geçiyor. Bana her zaman ne istediğimi sorup, ne yemek istediğime ve nasıl yemek istediğime önem verdi. İşin sırrı da burda ya danışanların ne istediğine önem verdikleri için bu başarı. Kendimi hiç zorundalık içinde hissettirmedi. Bir anahtarı tutuşturdu elime ve tercih benimdi. Sayelerinde sağlıklı yaşamayı öğrendim, hafifledim ve çok mutluyum.
  Büşra Usta
  Garanti Emeklilik
 • Jale Akkaya
  Çocukluğumda edindiğim ve değiştiremediğim alışkanlıklarım sebebiyle yıllardır çeşitli diyet yöntemleriyle kilo veren ve verdiğim kiloları her daim fazlasıyla alan bir yapıya sahibim. Ancak Fit Together ve Selen hanımla tanışmamdan sonra her şey değişti. Tam 8 aydır düzenli yaptığımız görüşmeler ve bana kazandırdıkları yeni alışkanlıklar sayesinde verdiğim kiloları geri almadan, koruyarak yoluma devam ediyorum. Fit Together ve Garanti Emeklilik şirket diyetisyenimiz Selen hanım ile başlayan yolculuğumuzda, birlikte ne kadar yol kat ettiğimizi görmek için fotoğraf yeterli olur sanırım. Yola çıktığımda amacım sadece kilo vermekti, şimdi ise yeni kazandığım alışkanlıkları yaşam tarzı haline getirerek daha sağlıklı, daha fit, daha mutlu ve daha pozitif bir yaşam sürmek… Fit Together ekibine bana yaşattıkları bu faydalı deneyim için sonsuz teşekkürler.
  Jale Akkaya
  Garanti Emeklilik - Hayat Sigortaları Yönetmeni
 • Esin Sarıca Can
  Kilo verme, dönem dönem nükseden, herkesten farklı olarak yazın karar verip, kışın kilo verme yolunda çabalarla geçen bir yolculuk benim için. Bu sefer de öyle oldu. Benim kilo ile ilgili sıkıntım hamilelik sonrası başladı. Çünkü kilom 72 ye gelip oturmuştu. Ne yapsam ne etsem, düşmüyor dönüp dolaşıp 72 de kalıyordu. Dedim ki; yememe dikkat ediyorum zaten, sorun spor yapmamakta, en iyisi spora başlayayım; Böylece pilatese başladım. Hiç inkar edemem, çok yararını gördüm, vücudum sıkılaştı, giydiklerim daha bir yakışır oldu, ama kilo yine 72 yine 72. Sonra daha aktif spor yaptım, ciddi kalori yakıyorum, vücut sıkı ama kiloda yine değişen birşey yok! Bu arada kiloma takmamın nedeni de şu, bu spor sevdası uzun soluklu gitmezse, hiç olmazsa kilom azalmış olsun düşüncesi. İşte o zaman beslenme biçimimin bir uzmanca gözden geçirilmesi gerektiğine ikna oldum. Tam da o sırada Fit Together ile tanıştım. Bir arkadaşımın önerisi ile, ki kendisi de 10 kilo vermişti, seanslara başladık. Ayrı bir yere gitmiyor olmam, bir de yol derdi olmaması, seansların işyerinde olması ayrı bir mutluluk tabi! Uzatmayayım; Tatlı tatlı, çok üzmeden çok yormadan, doğru beslenmenin nasıl olduğunu öğrettiler bana. Çok temel formüller verdiler, onları hayata geçirmeme yardım ederek, kilo verme sürecini çok güzel yönettiler ve nasıl beslenilir öğrettiler. Her hafta görüştük, hatalarımı, doğru bildiğim yanlışları düzelttiler. Her hafta tartıp, ne kadar yağdan ne kadar kastan vermişim görerek, beslenmemi düzenlediler. Neredeyse hepsi yağdan, 5 kilo verdim. 72 kilodan 67 kiloya indim.. 15 yıldır 42 beden olan ölçüm, artık 40 beden. Aktif sporun etkisini tabi ki yadsımıyorum, ancak beslenme şeklimi düzenlemeseydim bu kiloya inemezdim. Şu an diyet yapmıyorum, 2 aydır 67 kiloyu koruyorum, sadece beslenmeye dair öğrendiğim temel kuralları uyguluyorum. Biraz fazla kaçırısam ertesi gün ne yapacağımı biliyorum. Hem sağlıklı besleniyorum, hem kilo almıyorum.
  Esin Sarıca Can
  T-Bank - Kredi Tahsis Bölümü Müdürü