Hizmetlerimiz


Fit Together, kurumsal sağlık konusunda sunduğu hizmetleri, gerek bireysel bazda, gerekse grup çalışmaları şeklinde organize ederek, şirket içi iletişimin ve verimliğin artmasına önemli katkılar sağlar.


Mevcut Durum Analizi

Proje başlangıcında tüm çalışanların detaylı vücut analizleri yapılarak yağ, kas vb ölçümleri yapılır. Ayrıca tüm çalışanlara detaylı anketler yapılarak, çalışanların istek ve ihtiyaçları analiz edilir. Mevcut durumun bir analizi yapıldıktan sonra, hedeflenen durum tanımlanarak hedeflenen duruma ulaşmak için gerekli aksiyon planları çıkarılır. Çalışanların daha sağlıklı, mutlu, işyerine bağlı, bulunduğu durumdan memnun hale gelmesi için yapılması gerekenler planlanır. Çünkü daha sağlıklı, mutlu ve işyerine bağlı çalışanların, daha verimli oldukları ve daha fazla katma değer yarattıklarını tüm bilimsel çalışmalar göstermektedir.

Sağlıklı Yaşam Seminerleri

Özellikle mavi yakalı çalışanların çok olduğu şirketlerde belli zaman aralıkları ile düzenli olarak yapılan sağlıklı yaşam seminerleri ile çalışanların sağlıklı beslenmeden, hastalıklardan korunmaya, stres yönetiminden, kişisel bütçe yönetimi ve finansal okur yazarlığa kadar farklı konularda bilgi seviyeleri artması hedeflenir. İnternetin yaygınlaşması bilgiye ulaşımı daha kolay hale getirirken, yaratılan bilgi kirliliği zaman zaman çalışanları olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Konunun uzmanları tarafından, bilimsel veriler doğrultusunda hazırlanan seminerler, çalışanların gelişimine katkı sağlayarak, yaşam kalitelerini yükseltir.

Yerinde Diyetisyen Hizmeti

Yoğun iş hayatı, zaman kısıtlamaları zaman zaman çalışanların beslenmelerine yeterince önem vermelerini engelleyebilmektedir. Halbuki doğru beslenme sağlığımızdan, iş hayatındaki başarımıza kadar pek çok şeyi etkilemektedir. Dengesiz beslenme konusunda yapılan hatalar hemen anında problem yaratmasa bile uzun vadede diyabetten, obeziteye kadar pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Diyetisyen hizmeti ile çalışanların algıları beslenmelerine çekilerek , kişilerin farkındalıkları arttırılmaktadır. Şirket içinde diyetisyen hizmeti kullananların sayısı arttıkça zamanla bir kültür dönüşümü sağlanarak, sağlıklı beslenmenin bir yaşam stili haline gelmesi hedeflenir. Yerinde diyetisyen hizmetinde haftanın belirli günlerinde çalışanların detaylı vücut analizlerini yapan teknik ekipmanlar ile şirketinize gelen diyetisyen , hem çalışanlar için kişiye özel beslenme programları oluşturmaktadır. Böylelikle çalışanların ayağına kadar gelen bu hizmet ile sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanma çok daha kolay hale gelmektedir.

Menü Planlaması

Yemekhanesi olan şirketlerde çalışanların çalışma koşullarına göre dengeli menülerin planlanması iş verimi açısından kritik bir öneme sahiptir. Fit Together diyetisyenleri hizmet verilen şirketteki menü planlama komitelerine dahil olarak, planlanan menülerin beslenme bilimi açısında ideal de olması için katkı sağlamaktadır. Zaman zaman mutfak ekibi ve aşçılar ile toplantılar gerçekleştirerek yemeklerin hem daha lezzetli, hem de daha sağlıklı olması konusunda katkı vermektedir.

Yemek Workshopları

Yemek workshopları iki kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan bir tanesi farklı mutfakları ve lezzetleri keşfettiğimiz, birlikte pişirip, birlikte yemek yediğimiz, kültürümüzü ve damak tadımızı geliştirmeyi hedeflediğimiz yemek workshoplarıdır. Bunlar genelde iş çıkışında, şehrin farklı mutfaklarında yaptığımız birkaç saatlik etkinliklerdir. Burada hep birlikte üretip, tüketmenin keyfini çıkarırken, takım olmak ve eğlenceli anılar biriktirmek de ruhumuza ve bedenimize iyi gelmektedir. İkinci kategori ise şirkette yaptığımız keyifli ara öğün hazırlama pratikleridir. Detoks suları hazırlamaktan, meyveli ara öğün hazırlamaya kadar bir çok farklı menüyü içeren workshoplarda on beş dakika ile yarım saat sürmekte ve keyifli bir mola olmaktadır. Burada amaç çalışanların hayatına renk katacak keyifli bir mola verirken yeni bir şeyler öğrenmelerine katkı sağlamaktır.

Doğa Yürüyüşleri

Genelde hafta sonları yaptığımız doğa yürüyüşlerinde amaç doğanın içinde teknolojiden uzak vakit geçirirken , iş arkadaşlarımız ile olan iletişimin artması ve takım ruhunun oluşmasıdır. Zor bir parkuru geçerken birbirinin elini tutan çalışanların Pazartesi sabahı günaydın demesi bile değişmektedir. Doğa yürüyüşlerinde çalışanlar sabah belirli noktalardan alınarak, yürüyüş yapacağımız yöreye hareket ettikten sonra zengin bir köy kahvaltısı ile güne başlanır. Sıkı bir yürüyüş sonrasında gidilen bölgeye has özel yemekler varsa onlar tercih edilir, öyle bir durum olmadığı durumlarda ise daha sağlıklı ve dengeli geç öğle yemeği yenildikten sonra dönüş için yola çıkılır. Doğa yürüyüşleri farklı bölümlerde çalışan kişilerin birbirlerini daha yakından tanımaları için mükemmel fırsatlar sunar.

Tarih Kültür Gezileri

Tarih kültür gezilerinde amaç şirketin kollektif bilinç düzeyini arttırmak, çalışanların entellektüel esenliğine katkıda bulunmaktır. Uzman rehberler eşliğinde özellikle İstanbul ve yakın çevresindeki tarihi yerleri görerek hikayelerini dinlemek mümkün olur. Tarih kültür yürüyüşlerinde hem çalışanların birbirleri ile olan iletişimlerinin artması, hem de daha aktif bir gün geçirmeleri sağlanır.

Pilates / Yoga / Sandalye Yogası

Haftanın belirli günlerinde yapılan düzenli pilates ve yoga etkinlikleri ile daha esnek bir vücudun yanısıra iş hayatının çalışanlar üzerinde yarattığı stresi azaltmak hedeflenir. Düzenli egzersizin hem fiziksel hem de zihinsel sağlığımız üzerinde olumlu etkilerinden faydalanmak amaçlanır. Pilates ve yoga yapmak için geniş alanı bulunmayan şirketlerde ise sandalye yogası ile yoganın sağladığı faydalardan yararlanmak mümkün olur.

Sporcu Koçluğu / Antrenörlüğü

Maratona katılmak isteyen koşu takımlarından, şirketin oluşturduğu basketbol, futbol, voleybol gibi spor takımlarına sporcu koçluğu hizmeti verilir. Burada amaç bir tarafdan şirkette bir sporcu ruhu yaratmanın yanısıra, diğer taraftan çalışanların ilgi duydukları spor dalları konusunda kendilerini geliştirmeye katkı sağlamaktır. Sporcu koçluğu/antrenörlüğü hizmetinde katılınacak yarışmalara ve takımın hedeflerine göre bir planlama yapılarak düzenli çalışmalar ile takımın hedeflenen performansa ulaşması sağlanır.

Yerinde Psikolog Hizmeti

Geçmiş dönemlere kıyasla günümüz insanı çok daha fazla uyarana maruz kalmakta ve çok daha fazla stres yaşamaktadır. Çalışanların önemli bir kısmı zaman zaman iş ve özel hayatlarında karşılaştıkları problemleri çözememe gibi bir sorun yaşamaktadır. Bazen üçüncü bir gözün farklı bir bakış açısı ile çalışanlara psikolojik destek vermesi, kişinin hayat kalitesini ve iş verimliliğini olumlu yönde etkilemektedir. Yerinde psikolog hizmetinde haftanın belirli günlerinde şirketinize gelen psikolog, isteyen danışanlar ile birebir özel seanslar yaparak, kişinin ihtiyaç duyduğu desteği sağlayarak, mutluluğunun ve katkısının artmasına yardımcı olur.

Mindfulness Eğitimleri

Mindfulness meditasyonu beyinde dinginlik, netlik, doğaçlama ve neşeyle ilgili sinir yollarının gelişimini destekler. Beynin karar alma mekanizması ile ilgili bölümlerindeki gri madde yoğunluğunu arttırır. Meditasyon ile bedeni hissetme becerisi gelişir. Düşünceye dair takılı kalınan kalıpların bırakılması mümkün olur. Düzeni meditasyon çalışması kısa bir sürede sinir sistemini sempatik sinir sisteminden parasempatik sinir sistemine regüle eder. Çalışanların ihtiyaçları doğrultusunda 4 farklı seviyede 1 saatlik mindfulness workshoplarının yanısıra, 8 hafta süren workshop programları ile katılımcıların farkındalıklarının artması ve psikolojik dayanıklıklarının yükselmesi hedeflenir.

Nefes Workshopları

Hayatın kaynağı olan nefesimiz, doğru kullanıldığı takdirde daha sağlıklı, mutlu ve dengede olmak mümkün. Doğru nefes almak sağlığımızdan, iş hayatımızdaki başarıya, doğru karar vermekten, ilişki yönetimimize kadar pek çok konuyu etkilemektedir. Daha sağlıklı, daha mutlu ve dengede olabilmenin yanısıra iş hayatında daha doğru kararlar verebilmek için sempatik ve parasempatik sistem dengesinin kurulması gerekmektedir. Nefes workshopları sempatik ve parasempatik sistemi dengeye getirmeye ve çalışanların stres ve öfke yönetimi konusunda da daha etkin olmalarına yardımcı olur.

Finansal Wellness

Son zamanlarda yapılan araştırmalar çalışanların çok önemli bir kısmının geleceğe yönelik finansal kaygı yaşadığını göstermektedir. Çalışanlar şirket bütçelerini kullanırken gösterdikleri hassasiyeti, kendi bütçeleri için göstermekte zorlanıyor. Kişisel bütçe oluşturma, finansal okuryazarlık gibi konularda verilen eğitimler ile çalışanların finansal esenlik konusundaki yetkinliklerini arttırmak amaçlanır.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Çalışanların kendi sağlıkları için olumlu bir adım atarken parçası olduğu topluma ve çevreyede katkı sağlaması çalışanın sosyal esenliğinin gelişmesini sağlıyor. Sosyal sorumluluk projeleri takım ruhunun oluşmasına ek olarak oyunlaştırmayı da kullanarak, şirkette eğlenceli bir yarışma başlamasına katkı sağlıyor. Çalışanlardan 5 kişilik gruplar oluşturularak, açık havada yürüyüş, bisiklet gibi spor grupları oluşturulur. Gruplar kendilerine hedefler belirleyerek, bu hedefleri grup olarak gerçekleştirmeyi amaçlarlar. Grupların performansları akıllı telefonlardaki uygulamalar aracılığı ile takip edilir. Sosyal medyada sağlıklı yaşam grubu oluşturularak, bu uygulamaların sosyal medya üzerinden takip edilmesi de sağlanır. Teknoloji ve sosyal medyanın aktif kullanımı ile çalışanların sağlıklı yaşam ile ilgili farkındalıkları güncel tutulur. Tüm katılımcıların kendi isimlerine yaptıkları yürüyüş kilometresi  ile orantılı sayıda Çekül’ de ağaç dikimi veya Koruncuk Vakfı’ nda çocuk desteklenmesi sağlanır. Bu proje ile şirketlerde iletişimi arttırma, takım ruhunu güçlendirme, eğlenceli bir yarışma yaratma ve toplum için sosyal fayda yaratma sağlanır. — “STFA İnşaat gurubunda tamamen gönüllük esasıyla gönüllü çalışanlardan oluşan SOSAK ( Sosyal ve Sportif Aktiviler Kurulu) olarak Mayıs 2014’te Fit Together firması ile birlikte yürüttüğümüz en prestijli projelerimizden “Korunmaya Muhtaç Çocuklar için Yürüyoruz” etkinliği birçok açıdan beni çok heyecanlandırdı. Üçer kişilik gruplar halinde yarışma formatında yapılan bir etkinlik olması, şirket içi iletişimi oldukça arttırdı. Özellikle hedef arttırmalar ile yaratılan rekabet ortamı, şirket içinde gündemi ağırlıklı bu konu haline getirdi. Buna en çarpıcı örnek olarak, önden paylaşılan hedef arttırma saatinde, son dakikalarda  yanımda bekleyen yarışmacıları ve susmayan telefonlarımı verebilirim 🙂 Diğer bir açıdan da, çalışanları yürüyüşe teşvik ederek daha sağlıklı ve yaz öncesi  fit olmalarını sağladık. Kesinlikle bunu sağladık diyebilirim zira grup kategorisinde birinci  olan grup 5 haftada toplamda 800 km, bireysel kategorideki  birincimiz  ise 450 km yürüdü. Son ve bence en önemli kısmı ise  yürüdükçe korunmaya muhtaç çocuklara bağış yapıyor olmamızdı. “Yarışmak bahane, korunmaya muhtaç çocuklara bağış yapmak şahane !!! “ yarışma boyunca mottomuz oldu. Hedefim bu organizasyonun gelenekselleşerek, her sene gerçekleştirilmesini sağlamak.  Bu organizasyona destek veren STFA inşaat grubu yönetimine, sosak üyelerine, tüm katılımcılara ve Fit Together firmasına teşekkürü borç bilirim.” Özge Güngör, STFA Holding, Yönetim Sistemleri ve Kurumsal Risk Yönetimi Şefi

Hobi Kulüpleri

Şirketlerde çalışanların işyerindeki kişiler ile arkadaş olmaları ile şirkete bağlılıkları arasında bir ilişki vardır. Kişilerin benzer hobilerinin olması onlar arasındaki bağın artmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda kişilerin hobilerinin olması onların özgüvenlerinin artmasına iş hayatında daha başarılı olmalarına da destek olmaktadır. Fit Together olarak şirketlerde Dans, Gezi, Yemek, Şarap Sinema, Tiyatro Fotograf Spor, Kayak, Koşu, gibi hobi kulüplerinin oluşturulması, yönetilmesi ve aktivitelerin organize edilmesi konusunda destek hizmeti veriyoruz.

Koçluk / Mentorluk Hizmetleri

Çalışanların bazen bir sorun karşısında, bazen hedeflerini gerçekleştirme konusunda desteğe ihtiyacı olabiliyor. Özellikle yeni mezun ve bulunduğu şehirde tek başına yaşayan genç çalışanların veya bir üst konuma terfi etmiş genç yöneticilerin ihtiyaç duydukları koçluk ve mentorluk hizmetleri ile onların iş hayatında daha başarılı olmalarına destek oluyoruz.

Sağlıklı Yaşam Webinarları

Doktor, diyetisyen, psikolog, spor egitmeni ve konunun uzmanları tarafından verilen sağlıklı yaşam webinarları ile çalışanların, daha sağlıklı, mutlu, aktif ve dengeli bir yaşam sürmelerine destek olmak amaçlanır. Sağlıklı beslenme, bağışıklık sistemini güçlendirme, anti-aging , çocuklarda / ramazanda / diyabette beslenme, sporcu beslenmesi, zor dönemler psikolojisini yönetme, öfke / stres /zaman yönetimi , psikolojik dayanıklılık, kişisel egzersiz programı oluşturma, egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenler, finansal esenlik, gibi bir çok farklı konuda çalışanların ihtiyaçları doğrultusunda webinarlar planlanır.

Mindfulness Eğitimleri

Mindfulness meditasyonu beyinde dinginlik, netlik, doğaçlama ve neşeyle ilgili sinir yollarının gelişimini destekler. Beynin karar alma mekanizması ile ilgili bölümlerindeki gri madde yoğunluğunu arttırır. Meditasyon ile bedeni hissetme becerisi gelişir. Düşünceye dair takılı kalınan kalıpların bırakılması mümkün olur. Düzeni meditasyon çalışması kısa bir sürede sinir sistemini sempatik sinir sisteminden parasempatik sinir sistemine regüle eder. Çalışanların ihtiyaçları doğrultusunda 4 farklı seviyede 1 saatlik mindfulness workshoplarının yanısıra, 8 hafta süren workshop programları ile katılımcıların farkındalıklarının artması ve psikolojik dayanıklıklarının yükselmesi hedeflenir.

Nefes Workshopları

Hayatın kaynağı olan nefesimiz, doğru kullanıldığı takdirde daha sağlıklı, mutlu ve dengede olmak mümkün. Doğru nefes almak sağlığımızdan, iş hayatımızdaki başarıya, doğru karar vermekten, ilişki yönetimimize kadar pek çok konuyu etkilemektedir. Daha sağlıklı, daha mutlu ve dengede olabilmenin yanısıra iş hayatında daha doğru kararlar verebilmek için sempatik ve parasempatik sistem dengesinin kurulması gerekmektedir. Nefes workshopları sempatik ve parasempatik sistemi dengeye getirmeye ve çalışanların stres ve öfke yönetimi konusunda da daha etkin olmalarına yardımcı olur.

Diyetisyen Hizmeti

Yoğun iş hayatı, zaman kısıtlamaları zaman zaman çalışanların beslenmelerine yeterince önem vermelerini engelleyebilmektedir. Halbuki doğru beslenme sağlığımızdan, iş hayatındaki başarımıza kadar pek çok şeyi etkilemektedir. Dengesiz beslenme konusunda yapılan hatalar hemen anında problem yaratmasa bile uzun vadede diyabetten, obeziteye kadar pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Diyetisyen hizmeti ile çalışanların algıları beslenmelerine çekilerek , kişilerin farkındalıkları arttırılmaktadır. Şirket içinde diyetisyen hizmeti kullananların sayısı arttıkça zamanla bir kültür dönüşümü sağlanarak, sağlıklı beslenmenin bir yaşam stili haline gelmesi hedeflenir.

Psikolog Hizmeti

Geçmiş dönemlere kıyasla günümüz insanı çok daha fazla uyarana maruz kalmakta ve çok daha fazla stres yaşamaktadır. Çalışanların önemli bir kısmı zaman zaman iş ve özel hayatlarında karşılaştıkları problemleri çözememe gibi bir sorun yaşamaktadır. Bazen üçüncü bir gözün farklı bir bakış açısı ile çalışanlara psikolojik destek vermesi, kişinin hayat kalitesini ve iş verimliliğini olumlu yönde etkilemektedir.

Yoga / Pilates / Ofis Egzersizi

Vücudumuz gün boyunca masa başında oturup bir ekrana bakmak için tasarlanmadı. İnsan vücudu hareket etmek üzerine tasarlanmış olmasına karşılık , şuanki iş hayatında “ bakan ve seyreden” bir topluma dönüşmeye doğru gidiyoruz. Sabahtan akşama kadar ekrana bakan çalışanlar servise veya aracına binerek eve geldikten bir şeyler yedikten sonra televizyon karşışında seyreden konumuna geçiyor. Halbuki vücudun ve zihnin sağlıklı çalışması için hareket etmeye ihtiyacı var. Yoga, pilates, sandalye yogası gibi etkinlikler ile gün boyunca kasılan ve kısalan kasların esnetilmesi ve uzaltılmasına yardımcı olarak uzun vadede daha sağlıklı olma hali hedeflenir.

Yerinde Diyetisyen Hizmeti

Yoğun iş hayatı, zaman kısıtlamaları zaman zaman çalışanların beslenmelerine yeterince önem vermelerini engelleyebilmektedir. Halbuki doğru beslenme sağlığımızdan, iş hayatındaki başarımıza kadar pek çok şeyi etkilemektedir. Dengesiz beslenme konusunda yapılan hatalar hemen anında problem yaratmasa bile uzun vadede diyabetten, obeziteye kadar pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Diyetisyen hizmeti ile çalışanların algıları beslenmelerine çekilerek , kişilerin farkındalıkları arttırılmaktadır. Şirket içinde diyetisyen hizmeti kullananların sayısı arttıkça zamanla bir kültür dönüşümü sağlanarak, sağlıklı beslenmenin bir yaşam stili haline gelmesi hedeflenir. Yerinde diyetisyen hizmetinde haftanın belirli günlerinde çalışanların detaylı vücut analizlerini yapan teknik ekipmanlar ile şirketinize gelen diyetisyen , hem çalışanlar için kişiye özel beslenme programları oluşturmaktadır. Böylelikle çalışanların ayağına kadar gelen bu hizmet ile sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanma çok daha kolay hale gelmektedir.

Yerinde Psikolog Hizmeti

Geçmiş dönemlere kıyasla günümüz insanı çok daha fazla uyarana maruz kalmakta ve çok daha fazla stres yaşamaktadır. Çalışanların önemli bir kısmı zaman zaman iş ve özel hayatlarında karşılaştıkları problemleri çözememe gibi bir sorun yaşamaktadır. Bazen üçüncü bir gözün farklı bir bakış açısı ile çalışanlara psikolojik destek vermesi, kişinin hayat kalitesini ve iş verimliliğini olumlu yönde etkilemektedir. Yerinde psikolog hizmetinde haftanın belirli günlerinde şirketinize gelen psikolog, isteyen danışanlar ile birebir özel seanslar yaparak, kişinin ihtiyaç duyduğu desteği sağlayarak, mutluluğunun ve katkısının artmasına yardımcı olur.

Doğa Yürüyüşleri

Genelde hafta sonları yaptığımız doğa yürüyüşlerinde amaç doğanın içinde teknolojiden uzak vakit geçirirken , iş arkadaşlarımız ile olan iletişimin artması ve takım ruhunun oluşmasıdır. Zor bir parkuru geçerken birbirinin elini tutan çalışanların Pazartesi sabahı günaydın demesi bile değişmektedir.

Doğa yürüyüşlerinde çalışanlar sabah belirli noktalardan alınarak, yürüyüş yapacağımız yöreye hareket ettikten sonra zengin bir köy kahvaltısı ile güne başlanır. Sıkı bir yürüyüş sonrasında gidilen bölgeye has özel yemekler varsa onlar tercih edilir, öyle bir durum olmadığı durumlarda ise daha sağlıklı ve dengeli geç öğle yemeği yenildikten sonra dönüş için yola çıkılır. Doğa yürüyüşleri farklı bölümlerde çalışan kişilerin birbirlerini daha yakından tanımaları için mükemmel fırsatlar sunar.

Tarih Kültür Gezileri

Tarih kültür gezilerinde amaç şirketin kollektif bilinç düzeyini arttırmak, çalışanların entellektüel esenliğine katkıda bulunmaktır.
Uzman rehberler eşliğinde özellikle İstanbul ve yakın çevresindeki tarihi yerleri görerek hikayelerini dinlemek mümkün olur. Tarih kültür yürüyüşlerinde hem çalışanların birbirleri ile olan iletişimlerinin artması, hem de daha aktif bir gün geçirmeleri sağlanır.

Sağlıklı Yaşam Webinarları

Doktor, diyetisyen, psikolog, spor egitmeni ve konunun uzmanları tarafından verilen sağlıklı yaşam webinarları ile çalışanların, daha sağlıklı, mutlu, aktif ve dengeli bir yaşam sürmelerine destek olmak amaçlanır. Sağlıklı beslenme, bağışıklık sistemini güçlendirme, anti-aging , çocuklarda / ramazanda / diyabette beslenme, sporcu beslenmesi, zor dönemler psikolojisini yönetme, öfke / stres /zaman yönetimi , psikolojik dayanıklılık, kişisel egzersiz programı oluşturma, egzersiz yaparken dikkat edilmesi gerekenler, finansal esenlik, gibi bir çok farklı konuda çalışanların ihtiyaçları doğrultusunda webinarlar planlanır.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Çalışanların kendi sağlıkları için olumlu bir adım atarken parçası olduğu topluma ve çevreyede katkı sağlaması çalışanın sosyal esenliğinin gelişmesini sağlıyor. Sosyal sorumluluk projeleri takım ruhunun oluşmasına ek olarak oyunlaştırmayı da kullanarak, şirkette eğlenceli bir yarışma başlamasına katkı sağlıyor. Çalışanlardan 5 kişilik gruplar oluşturularak, açık havada yürüyüş, bisiklet gibi spor grupları oluşturulur. Gruplar kendilerine hedefler belirleyerek, bu hedefleri grup olarak gerçekleştirmeyi amaçlarlar. Grupların performansları akıllı telefonlardaki uygulamalar aracılığı ile takip edilir. Sosyal medyada sağlıklı yaşam grubu oluşturularak, bu uygulamaların sosyal medya üzerinden takip edilmesi de sağlanır.

Teknoloji ve sosyal medyanın aktif kullanımı ile çalışanların sağlıklı yaşam ile ilgili farkındalıkları güncel tutulur. Tüm katılımcıların kendi isimlerine yaptıkları yürüyüş kilometresi  ile orantılı sayıda Çekül’ de ağaç dikimi veya Koruncuk Vakfı’ nda çocuk desteklenmesi sağlanır. Bu proje ile şirketlerde iletişimi arttırma, takım ruhunu güçlendirme, eğlenceli bir yarışma yaratma ve toplum için sosyal fayda yaratma sağlanır.

“STFA İnşaat gurubunda tamamen gönüllük esasıyla gönüllü çalışanlardan oluşan SOSAK ( Sosyal ve Sportif Aktiviler Kurulu) olarak Mayıs 2014’te Fit Together firması ile birlikte yürüttüğümüz en prestijli projelerimizden “Korunmaya Muhtaç Çocuklar için Yürüyoruz” etkinliği birçok açıdan beni çok heyecanlandırdı. Üçer kişilik gruplar halinde yarışma formatında yapılan bir etkinlik olması, şirket içi iletişimi oldukça arttırdı. Özellikle hedef arttırmalar ile yaratılan rekabet ortamı, şirket içinde gündemi ağırlıklı bu konu haline getirdi. Buna en çarpıcı örnek olarak, önden paylaşılan hedef arttırma saatinde, son dakikalarda  yanımda bekleyen yarışmacıları ve susmayan telefonlarımı verebilirim 🙂 Diğer bir açıdan da, çalışanları yürüyüşe teşvik ederek daha sağlıklı ve yaz öncesi  fit olmalarını sağladık. Kesinlikle bunu sağladık diyebilirim zira grup kategorisinde birinci  olan grup 5 haftada toplamda 800 km, bireysel kategorideki  birincimiz  ise 450 km yürüdü. Son ve bence en önemli kısmı ise  yürüdükçe korunmaya muhtaç çocuklara bağış yapıyor olmamızdı. “Yarışmak bahane, korunmaya muhtaç çocuklara bağış yapmak şahane !!! “ yarışma boyunca mottomuz oldu. Hedefim bu organizasyonun gelenekselleşerek, her sene gerçekleştirilmesini sağlamak.  Bu organizasyona destek veren STFA inşaat grubu yönetimine, sosak üyelerine, tüm katılımcılara ve Fit Together firmasına teşekkürü borç bilirim.”
Özge Güngör, STFA Holding, Yönetim Sistemleri ve Kurumsal Risk Yönetimi Şefi